ROLL CALL AND TALLY SHEET 

 

DE­CID­ING ON THE MO­TION FOR THE SEC­OND READ­ING OF THE

CON­STI­TU­TION (AMEND­MENT) (NO. 2) BILL, 2017

 
NAME OTHER NAMESCON­STITUENCYDIS­TRICTPO­LIT­I­CAL PARTY / IN­DE­PEN­DENT  

VOTE

AYESNOESAB­STAIN
1.            ABABIKU JESCADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAD­JU­MANINRMYES
2.            ABA­CANON CHARLES AN­GIRO GUTO­MOIERUTE COUNTY NORTHLIRAFDCNO
3.            ABALA DAVIDNGORA COUNTYNGORANRMYES
4.            ABI­GABA CUTH­BERT MIREMBEKIBALE COUNTYKAMWENGENRMYES
5.            ABIRIGA IBRAHIM Y.A.ARUA MU­NIC­I­PAL­ITYARUANRMYES
6.            ACHEN CHRIS­TINE AYODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEALEBTONGNRMYES
7.            ACHIA REMI­GIOPIAN COUNTYNAKAPIRIPIRITNRMYES
8.            ACHIA TER­ENCE NACOBOKORA COUNTYNA­PAKNRMYES
9.            ACHIENG SARAH OPENDIDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVETOROROIN­DE­PEN­DENTYES
10.          ACHIRO LUCY OTIMARUU NORTH COUNTYPADERIN­DE­PEN­DENTNO
11.          ACIDRI JAMESMARACHA EAST COUNTYMARACHANRMNO
12.          ACON JULIUS BUAOTUKE COUNTYOTUKENRMYES
13.          ADOA HELLENDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVESERERENRMYES
14.          ADEKE ANNA EBAJUFE­MALE YOUTH REP­RE­SEN­TA­TIVEIN­DE­PEN­DENTNO
15.          ADOME BIL­DAD MOSESJIE COUNTYKOTIDONRMNO
16.          ADONG LILLYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENWOYAIN­DE­PEN­DENTNO
17.          AGABA AB­BAS MUGISHAKITAG­WENDA COUNTYKAMWENGENRMYES
18.          AJILO MARIA GORETTI EL­OGUDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKABERA­MAIDONRMYES
19.          AKAMBA PAULBUSIKI COUNTYNA­MU­TUMBAIN­DE­PEN­DENTYES
20.          AKAM­PULIRA PROSSY MBABAZIDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVERUBANDANRMYES
21.          AKELLO JU­DITH FRANCADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAGAGOFDCNO
22.          AKELLO LUCYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAMURUFDCNO
23.          AKELLO ROSE LILLYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAABONGNRMYES
24.          AKELLO SIL­VIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEOTUKENRMNO
25.          AK­ENA JAMES MICHAEL JIMMYLIRA MU­NIC­I­PAL­ITYLIRAUPCNO
26.          AKOL AN­THONYKI­LAK NORTH COUNTYAMURUFDC
27.          AKORA MAXWELL EBONG PATRICKMARUZI COUNTYAPACUPCNO
28.          AKU­GIZ­IBWE LAWRENCEMWENGE COUNTY NORTHKYEN­JOJONRMYES
29.          AKU­RUT VI­O­LET ADOMEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKATAKWINRMYES
30.          ALEPER AACHILLA MAR­GARETDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKOTIDONRMYES
31.          ALERO TOM AZAWEST MOYO COUNTYMOYONRMYES
32.          ALI MOSESAD­JU­MANI WEST COUNTYAD­JU­MANINRMYES
33.          ALIONI YORKE ODRIAARINGA SOUTH COUNTYYUMBEIN­DE­PEN­DENTYES
34.          ALUM SANTA SAN­DRA OG­WANGDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEOYAMUPCNO
35.          ALYEK JU­DITHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKOLENRMYES
36.          AMEEDE AGNESDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEPAL­LISANRMYES
37.          AMERO SU­SANDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAMURIANRMNO
38.          AMOD­ING MON­ICAHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKUMINRMNO
39.          AMONG AN­NITA AN­NETDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUKEDEAIN­DE­PEN­DENTYES
40.          AMONGI  BETTY ON­GOMOYAM COUNTY SOUTHOYAMUPCYES
41.          AMON­GIN JACQUILINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENGORANRMYES
42.          AMORU PAULDOKOLO NORTH COUNTYDOKOLONRMYES
43.          AMULE DOREENDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAMO­LATARNRMYES
44.          AN­GELLA FREDMO­ROTO MU­NIC­I­PAL­ITYMO­ROTONRMYES
45.          AN­GUN­DRU MOSESTEREGO WEST COUNTYARUANRMYES
46.          AN­GURA FREDRICKTORORO SOUTH COUNTYTORORONRMYES
47.          AN­ITE EVE­LYNKOBOKO MU­NIC­I­PAL­ITYKOBOKONRMYES
48.          ANYAKUN ES­THER DAVINIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENAKAPIRIPIRITNRMYES
49.          ANY­WARACH JOSHUA CARTERPADYERE COUNTYNEBBIIN­DE­PEN­DENTNO
50.          AO­GON SILASKUMI MU­NIC­I­PAL­ITYKUMIIN­DE­PEN­DENTNO
51.          AOL BETTY OCANDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEGULUFDCNO
52.          AOL JACQUE­LINE RAMADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENEBBINRMYES
53.          ARIDRU GABRIEL AJE­DRA GADI­SONVURRA COUNTYARUANRMYES
54.          ARIKO HER­BERT ED­MUND OK­WOROSOROTI MU­NIC­I­PAL­ITYSOROTIFDCNO
55.          ARI­NAITWE RWAKA­JARAWORK­ERS REP­RE­SEN­TA­TIVESNRMYES
56.          ARINDA GOR­DON KAKU­UNABUSHENYI -ISHAKA MU­NIC­I­PAL­ITYBUSHENYINRMYES
57.          ASABA NS­ABI­MANA PAULKYAKA NORTH COUNTYKYEGEGWANRMYES
58.          ASAMO  HELLEN GRACEPER­SONS WITH DIS­ABIL­I­TIESNRMYES
59.          ASI­IMWE EVER­LYNE BU­R­E­GYEYA (CAPT.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
60.          ASIKU ELLY ELIASKOBOKO NORTH COUNTYKOBOKONRMYES
61.          ATIKU BE­NARDAYIVU COUNTYARUAIN­DE­PEN­DENTNO
62.          ATIM BEAT­RICE ANY­WARKIT­GUM MU­NIC­I­PAL­ITYKIT­GUMIN­DE­PEN­DENTYES
63.          ATIM JOY ON­GOMDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVELIRAUPCNO
64.          ATIM OG­WAL CE­CILIA BAR­BARADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEDOKOLOFDCNO
65.          ATUHAIRE JACK­LETDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVESHEEMAIN­DE­PEN­DENTYES
66.          ATYANG STELLADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMO­ROTONRMYES
67.          ASINDE BRENDA SU­UBIDIS­TRICT WOMAN REPRENTA­TIVEIGANGANRMYES
68.          AVUR JANE PA­CUTODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEPAKWACHNRMYES
69.          AWOR BETTY EN­GOLADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAPACNRMYES
70.          AYAKA ROSE ATIMADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMARACHANRMYES
71.          AYEBAZ­IBWE JAS­TINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEISIN­GIRONRMYES
72.          AYEPA MICHAELLAB­WOR COUNTYABIMNRMYES
73.          AYOO TONNYKWA­NIA COUNTYAPACNRMYES
74.          AZAIRWE DOROTHY NSHAIJA KABARAIT­SYADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAMWENGENRMYES
75.          BABA JAMES BOLIBAKOBOKO COUNTYKOBOKONRMYES
76.          BABIRYE JU­DITHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUIKWENRMYES
77.          BABIRYE KI­TYO SARAHYOUTH REP­RE­SEN­TA­TIVE CEN­TRALNRMYES
78.          BABIRYE MARY KA­BANDADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMASAKADPNO
79.          BABIRYE VERON­ICA KADOGODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUYENDEIN­DE­PEN­DENTYES
80.          BAFAKI GOR­DONKAZO COUNTYKIRUHURANRMYES
81.          BAGI­IRE AG­GREY HENRYBUNYA COUNTY WESTMAYUGENRMYES
82.          BA­GOOLE JOHN NGOBILUUKA NORTH COUNTYLUUKAIN­DE­PEN­DENTYES
83.          BAGUMA SPEL­LANZA MUHENDADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKYEN­JOJONRMYES
84.          BA­HATI DAVIDNDORWA COUNTY WESTKA­BALENRMYES
85.          BAKIREKE NAM­BOOZE BETTYMUKONO MU­NIC­I­PAL­ITYMUKONODPNO
86.          BAKKAB­U­LINDI CHARLESWORK­ERS REP­RE­SEN­TA­TIVESNRMYES
87.          BA­LYEKU MOSES GRACEJINJA MU­NIC­I­PAL­ITY WESTJINJANRMYES
88.          BAN­GI­RANA AN­IFA KA­WOOYADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVESSEM­BAB­ULENRMYES
89.          BARYAYANGA AN­DREW AJAKA­BALE MU­NIC­I­PAL­ITYKA­BALEIN­DE­PEN­DENTNO
90.          BARY­OMUNSI CHRISKINKIZI COUNTY EASTKA­NUNGUNRMYES
91.          BASEKE FREDNTEN­JERU COUNTY SOUTHKAYUNGAIN­DE­PEN­DENTYES
92.          BATEGEKA LAWRENCE NKOOTOHOIMA MU­NIC­I­PAL­ITYHOIMANRMYES
93.          BBUMBA SYDA M. NAMIREMBENAKASEKE NORTH COUNTYNAKASEKENRMYES
94.          BE­BONA BABUNGI JOSEPHINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUNDIBU­GYONRMYES
95.          BI­GIRWA  NO­RAH NYEND­WOHADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­LI­ISANRMNO
96.          BINTU LUKUMU JALIA N.DIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMASINDINRMYES
97.          BI­RAAHWA MUK­I­TALE STEPHEN ADY­EERIBU­LI­ISA COUNTYBU­LI­ISAIN­DE­PEN­DENTAB­STAIN
98.          BIRUNGI CAR­OLYN NANYONDOKYA­MUSWA COUNTYKALAN­GALANRMYES
99.          BI­TAN­GARO SAM KWIZ­ERABU­FUMBIRA COUNTY SOUTHKISORONRMYES
100.       BUKENYA MICHEAL IGABUKUYA COUNTYMUBENDENRMYES
101.       BU­RUNDO MUSINGO MUNGOMA ALEXBU­LAM­BULI COUNTYBU­LAM­BULINRMYES
102.       BUS­INGYE MARY KA­ROORO OKU­RUTDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUSHENYINRMYES
103.       BU­TIME TOMMWENGE CEN­TRAL COUNTYKYEN­JOJONRMYES
104.       BU­TURO NS­ABABU­FUMBIRA COUNTY EASTKISORONRMYES
105.       BWINO FRED KYAKU­LAGAKIGULU COUNTY NORTHIGANGANRMYES
106.       BYABAGAMBI JOHNIBANDA COUNTY SOUTHIBANDANRMYES
107.       BYAN­DALA ABRA­HAM JAMESKATIKAMU COUNTY NORTHLUWEERONRMYES
108.       BYARU­GABA ALEXISIN­GIRO COUNTY SOUTHISIN­GIRONRMYES
109.       BYEK­WASO FLAVIA (COL.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
110.       BY­IBESHO SAMKISORO MU­NIC­I­PAL­ITYKISORONRMYES
111.       CEN­TE­NARY FRANCO ROBERTKAS­ESE MU­NIC­I­PAL­ITYKAS­ESEFDCNO
112.       CHEKA­MONDO RUKIYA KU­LANYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAP­CHORWANRMYES
113.       CHEK­WEL LY­DIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKWEENIN­DE­PEN­DENTYES
114.       CHE­LIMO REUBEN PAULKON­GA­SIS COUNTYBUKWONRMYES
115.       CHEMU­TAI EVER­LYNDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUKWONRMNO
116.       CHEP­TORIS SAM MAN­GUSHOKAP­CHORWA MU­NIC­I­PAL­ITYKAP­CHORWANRMYES
117.       DHAMUZUNGU  GE­OFREYBU­DIOPE EAST COUNTYBUYENDENRMYES
118.       DIRI BABA MAR­GARETDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKOBOKONRMYES
119.       DRI­WARU ZA­ITUNDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEYUMBEIN­DE­PEN­DENTYES
120.       D’U­JANGA SI­MON GIWOKORO COUNTYZOMBONRMYES
121.       DULU AN­GEL MARKAD­JU­MANI EAST COUNTYAD­JU­MANINRMYES
122.       ECWERU MUSA FRAN­CISAMURIA COUNTYAMURIANRMYES
123.       EGUNYU NAN­TUME JANEPHERDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­VUMANRMYES
124.       EITUN­GANANE ES­IANGU KEN­NETHSOROTI COUNTYSOROTIIN­DE­PEN­DENTNO
125.       ELOTU COS­MASDAK­A­BELA COUNTYSOROTINRMYES
126.       ETUUKA ISAAC JOAK­IN0UP­PER MADIARUANRMYES
127.       FUN­GA­ROO KAPS HAS­SANOBONGI COUNTYMOYOFDCNO
128.       GAFABUSA  RICHARD MUHU­MUZABWAMBA COUNTYBUNDIBU­GYONRMNO
129.       GAL­ABUZI DEN­NIS SSOZIBUSIRO COUNTY NORTHWAK­ISONRMYES
130.       GO­NA­HASA FRAN­CIS BARN­ABASKAB­W­ERI COUNTYKIBUKUFDCNO
131.       GUMA GU­MIS­I­RIZA DAVIDIBANDA COUNTY NORTHIBANDANRMYES
132.       GUME FREDRICK NGOBIBU­LAM­OGI NORTH WEST COUNTYKALIRONRMYES
133.       IGEME NA­BETA NATHAN SAM­SONJINJA MU­NIC­I­PAL­ITY EASTJINJANRMYES
134.       IKOJO JOHN BOSCOBUKEDEA COUNTYBUKEDEANRMYES
135.       ILUKOR CHARLESKUMI COUNTYKUMINRMYES
136.       ISALA ER­AGU VERON­ICA BICHETEROKABERA­MAIDO COUNTYKABERA­MAIDONRMYES
137.       ISANGA MUSUMBA ISAACBUZA­AYA COUNTYKA­MULINRMYES
138.       KAAHWA TOPHACE BYA­GIRADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEHOIMANRMYES
139.       KABA­FUN­ZAKI HER­BERTRUKIGA COUNTYKA­BALENRMYES
140.       KABAGYENYI ROSEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKISORONRMYES
141.       KABAIJE SHEILA MWINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKIRUHURANRMYES
142.       KABAZIG­U­RUKA MICHEAL AN­DREWNAKAWA DI­VI­SIONKAM­PALAFDCNO
143.       KAFABUSA WERIKHE MICHAELBUN­GOKHO COUNTY SOUTHMBALENRMYES
144.       KAFEERO SSEK­I­TOLEKO ROBERTNAKI­FUMA COUNTYMUKONONRMYES
145.       KA­FU­UZI JACK­SON KARU­GABAKYAKA SOUTH COUNTYKYEGEGWANRMYES
146.       KAHUNDE HE­LENDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKIRYAN­DONGONRMNO
147.       KA­JARA AS­TON PE­TER­SONMWENGE COUNTY SOUTHKYEN­JOJONRMYES
148.       KA­JUNGU MU­TAMBI ROSETTE CHRIS­TINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMBARARANRMYES
149.       KAKOOZA JAMESKAB­ULA COUNTYLYAN­TONDEIN­DE­PEN­DENTYES
150.       KAKOOZA JOSEPHBUWEKULA COUNTYMUBENDENRMYES
151.       KALEMBA CHRISTO­PHERKAKU­UTO COUNTYRAKAINRMYES
152.       KALI­ISA JOVRINE KY­OMUKAMADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEIBANDANRMYES
153.       KALULE SSENGO EM­MANUELGOMBA EAST COUNTYGOMBANRMYES
154.       KALUYA AN­DREW KI­IZA NA­MITEGOKIGULU COUNTY SOUTHIGANGAIN­DE­PEN­DENTYES
155.       KA­MARA JOHN NIZEY­I­MANABU­FUMBIRA COUNTY NORTHKISORONRMYES
156.       KA­MA­TEEKA JO­VAHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMI­TOOMANRMYES
157.       KA­MUGO PAMELA NASIYODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­DAKANRMYES
158.       KA­MUNTU EPHRAIMSHEEMA COUNTY SOUTHSHEEMANRMYES
159.       KA­MUSI­IME CAR­O­LINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVERUKIGANRMYES
160.       KA­MUSI­IME PEN­TA­GON IN­NO­CENTBUTEMBA COUNTYKYANKWANZINRMYES
161.       KANG­WAGYE STEPHENBUKANGA COUNTYISIN­GIRONRMYES
162.       KARUBANGA DAVIDKIG­OROBYA COUNTYHOIMANRMYES
163.       KARUHANGA GER­ALD KA­FUREEKANTUNG­AMO MU­NIC­I­PAL­ITYNTUNG­AMOIN­DE­PEN­DENT
164.       KARUNGI ELIZ­A­BETH BEIK­I­RIZEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKA­NUNGUNRM
165.       KA­SAIJA MA­TIABUYANJA COUNTYKIBAALENRMYES
166.       KA­SI­BANTE MOSESRUBAGA DI­VI­SION NORTHKAM­PALAIN­DE­PEN­DENTNO
167.       KASIRIVU AT­WOOKI BAL­TAZAR  KYA­MANYWABUGAN­GAIZI WEST COUNTYKIBAALENRMYES
168.       KA­SOLO ROBERTIKI-IKI COUNTYBU­DAKANRMYES
169.       KA­SOZI IBRAHIM BIRIB­AWAMAKINDYE DI­VI­SION EASTKAM­PALAFDCNO
170.       KA­SOZI JOSEPH MUY­OMBABUKOTO COUNTY MID-WESTLWENGONRMYES
171.       KA­SULE ROBERT SE­BUNYANANSANA MU­NIC­I­PAL­ITYWAK­ISONRMYES
172.       KA­SUMBA PATRICK PADDYBU­JENJE COUNTYMASINDINRMYES
173.       KATALI LOYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEJINJANRM
174.       KATO LUB­WAMA PAULRUBAGA DI­VI­SION SOUTHKAM­PALAIN­DE­PEN­DENTNO
175.       KA­TOTO HATWIBKATER­ERA COUNTYRU­B­I­RIZINRMYES
176.       KA­TUMBA WA­MALA ED­WARD (GEN.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
177.       KATUNTU ABDUBUG­W­ERI COUNTYIGANGAFDCNO
178.       KAT­U­RAMU HOOD KIRIBEDDAPwDs REP­RE­SEN­TA­TIVEWEST­ERNIN­DE­PEN­DENTYES
179.       KA­TUS­ABE GOD­FREYBUKONJO COUNTY WESTKAS­ESEFDCNO
180.       KA­TUSHABE RUTHBUKO­MAN­SIMBI NORTH COUNTYBUKO­MAN­SIMBINRMYES
181.       KATWE­SI­GYE OLIVER KOYEKYENGADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUH­WEJUIN­DE­PEN­DENTYES
182.       KEMIREMBE PAULINE KYAKADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVELYAN­TONDENRMYES
183.       KE­SANDE GRACEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVERU­B­I­RIZINRMYES
184.       KHAINZA JUS­TINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUDUDANRMNO
185.       KIBALYA HENRY. MBUGAB­ULA COUNTY SOUTHKA­MULINRMNO
186.       KIBU­ULE RONALDMUKONO COUNTY NORTHMUKONONRMYES
187.       KI­IZA MON­DAY ERNESTMASINDI MU­NIC­I­PAL­ITYMASINDINRMYES
188.       KI­IZA STELLADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKYEGEGWAIN­DE­PEN­DENTYES
189.       KI­IZA WIN­FREDDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAS­ESEFDCNO
190.       KI­NOBERE HER­BERT TOMKIBUKU COUNTYKIBUKUIN­DE­PEN­DENTYES
191.       KIPTERIT CHRISTO­PHER AKO­RIKI­MOIUPE COUNTYAMU­DATIN­DE­PEN­DENTYES
192.       KISA STEPHEN BAKUBAL­WAYOLUUKA SOUTH COUNTYLUUKANRMYES
193.       KISEMBO BASE­MERA NOE­LINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKIBAALENRMYES
194.       KI­TATTA ABOUDBUKOTO COUNTY WESTLWENGONRMYES
195.       KI­TUTU  KI­MONO MARY GORETTIDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMAN­AFWANRMYES
196.       KI­WANDA  GOD­FREYMITYANA COUNTY NORTHMITYANANRMYES
197.       KI­WANUKA KEEFAKI­BOGA  EAST COUNTYKI­BOGANRMYES
198.       KIYINGI DE­OGATIUS D. GON­ZAGABUKO­MAN­SIMBI SOUTH COUNTYBUKO­MAN­SIMBIDP
199.       KIZIGE MOSES. KBUGAB­ULA COUNTY NORTHKA­MULINRMYES
200.       KOLUO JOSEPH AN­DREWTOROMA COUNTYKATAKWINRMYES
201.       KO­MAKECH LYAN­DROGULU MU­NIC­I­PAL­ITYGULUDPNO
202.       KO­MUHANGI MAR­GARETDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENAKA­SONGOLANRMYES
203.       KO­RETA IVAN (LT. GEN.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
204.       KU­LAYI­GYE FE­LIX MU­TI­INI (COL.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
205.       KU­MAMA NSAMBA GEORGE WIL­SONBBAALE COUNTYKAYUNGANRMYES
206.       KU­NI­HIRA AGNESWORK­ERS REP­RE­SEN­TA­TIVESNRMYES
207.       KUSASIRA PEACE KANYE­SI­GYE MU­BIRUDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMUKONONRMYES
208.       KU­TEESA PECOS ONES­MUS (MAJ. GEN.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
209.       KUTESA  SAM KA­HAMBAMA­WOGOLA NORTH COUNTYSSEM­BAB­ULENRMYES
210.       KWIYUCWINY GRACE FREE­DOMDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEZOMBONRMYES
211.       KYAG­U­LANYI SSEN­TAMU ROBERTKYADONDO EASTWAK­ISOIND.NO
212.       KYAM­BADDE AMELIA ANNEMA­WOKOTA COUNTY NORTHMPIGINRMYES
213.       KYEYUNE HARUNA KA­SOLOKY­OTERA COUNTYRAKAINRMYES
214.       LAKOT SU­SAN ORUNI (CAPT.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
215.       LAMWAKA CATHER­INEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEOMORONRMYES
216.       LAMWAKA MAR­GRETDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKIT­GUMNRMYES
217.       LANYERO MOLLYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVELAMWONRMYES
218.       LOK­ERIS PE­TERCHEK­WII COUNTY (KADAM)NAKAPIRIPIRITNRMYES
219.       LOK­ERIS SAM­SONDODOTH EAST COUNTYKAABONGNRMYES
220.       LOKII JOHN BAP­TISTMA­TH­ENIKO COUNTYMO­ROTONRMYES
221.       LOKODO SI­MONDODOTH WEST COUNTYKAABONGNRMYES
222.       LOKORU AL­BERTTE­PETH COUNTYMO­ROTONRMYES
223.       LOK­WANG HILLARYIK COUNTYKAABONGNRMYES
224.       LOW­ILA C.D OKE­TAYOTDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEPADERNRMNO
225.       LUBEGA MEDARD SSEGG­ONABUSIRO COUNTY EASTWAK­ISODP
226.       LUBOGO KEN­NETHBU­LAM­OGI COUNTYKALIRONRMYES
227.       LU­FAFA NEL­SONBUTEMBE COUNTYJINJANRMYES
228.       LU­GOLOOBI AMOSNTEN­JERU COUNTY NORTHKAYUNGANRMYES
229.       LUKYA­MUZI DAVID KALWANGABUSU­JJU COUNTYMITYANAIN­DE­PEN­DENTNO
230.       LUT­TA­M­AGUZI SE­MAKULA PAUL­SON KASANANAKASEKE SOUTH COUNTYNAKASEKEDPNO
231.       LY­OMOKI SAMWORK­ERS REP­RE­SEN­TA­TIVESNRMNO
232.       MA­CHO GE­OF­FREYBU­SIA MU­NIC­I­PAL­ITYBU­SIANRMNO
233.       MAFABI  ISHMAYOUTH REP­RE­SEN­TA­TIVE EAST­ERNIN­DE­PEN­DENTYES
234.       MA­G­A­NDA JULIUSSAMIA BUGWE COUNTY SOUTHBU­SIANRMYES
235.       MAGYEZI RAPHAELIGARA COUNTY WESTBUSHENYINRMYES
236.       MAKUMBI KAMYA HENRYMITYANA COUNTY SOUTHMITYANANRMYES
237.       MAN­DERA  AMOSBUYAMBA COUNTYRAKAINRMYES
238.       MAN­GUSHO LAWRENCE CHEROPKWEEN COUNTYKWEENNRMYES
239.       MASIKA APOLLOBUBULO COUNTY EASTMAN­AFWANRMYES
240.       MASIKO WIN­FRED KO­MUHANGIDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVERUKUN­GIRINRMYES
241.       MAYENDE STEPHEN DEDEBUKOOLI SOUTH COUNTYNA­MAYINGONRMYES
242.       MBABAALI MUYANJABUKOTO COUN­TYSOUTHLWENGONRMYES
243.       MBABAZI JANEPHER KY­OMUHENDODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKA­GADINRMYES
244.       MBAJU JACK­SONBU­SONGORA COUNTY SOUTHKAS­ESEFDCNO
245.       MBAL­IBULHA TA­BAN KIBAZANGA CHRISTO­PHERBUGH­EN­DERA COUNTYBUNDIBU­GYONRMYES
246.       MBAYO ES­THER MBU­LAKUBUZADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVELUUKANRMYES
247.       MBEIZA MAR­GARET KISIRADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKALIRONRMYES
248.       MBOGO KEZEKIABU­DAKA COUNTYBU­DAKANRMYES
249.       MB­WA­TEKAMWA GAFFAKASAM­BYA COUNTYMUBENDENRMNO
250.       MI­GADDE ROBERT NDUGWABU­VUMA IS­LANDS COUNTYBU­VUMANRMNO
251.       MIREMBE LY­DIA DAPHINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­TAM­BALAIN­DE­PEN­DENTYES
252.       MORIKU JOYCE KA­DUCUDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMOYONRM
253.       MPU­UGA MATH­IASMASAKA MU­NIC­I­PAL­ITYMASAKADPNO
254.       MUDUKOI FRED ODUCHUBUTEBO COUNTYPAL­LISAIN­DE­PEN­DENTYES
255.       MU­GABE KA­HONDA DONONZIORUHINDA COUNTYMI­TOOMANRMYES
256.       MUGEMA PE­TERIGANGA MU­NIC­I­PAL­ITYIGANGANRM
257.       MU­GENI MILLYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­TALEJANRMYES
258.       MU­GOYA KYAWA GASTERBUKOOLI COUNTY NORTHBU­GIRINRMYES
259.       MUGUME ROLANDRUKUN­GIRI MU­NIC­I­PAL­ITYRUKUN­GIRIFDCNO
260.       MUGISA MUHANGA MAR­GARETBU­RAHYA COUNTYKABA­ROLENRMYES
261.       MUHEIRWE DANIEL M.BUH­AGUZI COUNTYHOIMANRMYES
262.       MUHINDO HAROLD TONNYBUKONZO COUNTY  EASTKAS­ESEFDCNO
263.       MUKASA JULIUS OPONDOBU­JUMBA COUNTYKALAN­GALAIN­DE­PEN­DENTNO
264.       MUKASA WIL­SON MU­RULIBUDYEBO COUNTYNAKA­SONGOLANRMYES
265.       MUK­ISA ROBINA HOPEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENA­MAYINGONRMYES
266.       MUKODA JULIE ZABWEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMAYUGEIN­DE­PEN­DENTYES
267.       MUKULA FRAN­CISAG­ULE COUNTYPAL­LISAIN­DE­PEN­DENTYES
268.       MULINDWA ISAAC SSOZILUGAZI MU­NIC­I­PAL­ITYBUIKWENRMYES
269.       MUN­YAGWA MUBARAK SSERUNGAKAWEMPE DI­VI­SION SOUTHKAM­PALAFDC
270.       MU­SANA ERICBUYAGA EAST COUNTYKIBAALENRMYES
271.       MUSA­SIZI HENRY ARI­G­ANYIRARUBANDA COUNTY EASTKA­BALENRMYES
272.       MU­SOKE PAUL SE­BU­LIMEBUIKWE COUNTY NORTHBUIKWENRMYES
273.       MU­SOKE ROBERTBU­DIOPE WEST COUNTYBUYENDENRMYES
274.       MUTEBI DAVID RON­NIEBUIKWE COUNTY SOUTHBUIKWENRMYES
275.       MUTEBI NOAH WAN­ZALANAKA­SONGOLA COUNTYNAKA­SONGOLANRMYES
276.       MU­TONYI ROSE MASAABABUBULO COUNTY WESTMAN­AFWANRMYES
277.       MU­TU­UZO PEACEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUN­YANGABUNRMYES
278.       MUWANGA KIVUMBI MUHAM­MADBU­TAM­BALA COUNTYBU­TAM­BALADPNO
279.       MUYANJA JOHN­SON SSENY­ONGAMUKONO COUNTY SOUTHMUKONONRMNO
280.       MUYINGO JOHN CHRYSOS­TOMBA­MU­NANIKA COUNTYLUWEERONRMYES
281.       MWE­SIGE  KA­SAIJA ADOLFBUN­YANGABU COUNTYKABA­ROLENRMYES
282.       MWE­SIGWA RUKU­TANARUSHENYI COUNTYNTUNG­AMONRMYES
283.       MWE­SI­GYE FREDNYABUSHOZI COUNTYKIRUHURANRMYES
284.       MWI­JUKYE FRAN­CISBUH­WEJU COUNTYBUH­WEJUFDCNO
285.       MWINE  MPAKAYOUTH REP­RE­SEN­TA­TIVE WEST­ERNNRMYES
286.       NABAKOOBA JU­DITH NALULEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMITYANANRMYES
287.       NABAYIGA IDAHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKALAN­GALANRMYES
288.       NAB­BANJA ROBI­NAHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAKU­MIRONRMYES
289.       NAB­U­LINDO JANE KWOBADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­SIAIN­DE­PEN­DENTNO
290.       NAG­GAYI NABI­LAH SEM­PALADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAM­PALAFDC
291.       NAG­WOMU MOSES MUSAMBABUN­Y­OLE EAST COUNTYBU­TALEJANRMYES
292.       NAIGAGA MARIAMDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENA­MU­TUMBANRMYES
293.       NA­JJUMA SARAHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENAKASEKENRMYES
294.       NAKATE LIL­LIAN SEGU­JJADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVELUWEERONRMYES
295.       NAKAWUNDE SARAHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMPIGINRMNO
296.       NAKAYENZE CON­NIE GALI­WANGODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMBALENRMNO
297.       NALULE SAFIA JUUKOPER­SONS WITH DIS­ABIL­I­TIESNRMYES
298.       NA­MAYANJA FLO­RENCEBUKOTO COUNTY EASTMASAKADPNO
299.       NAMBESHE JOHN BAP­TISTMAN­JIYA COUNTYBUDUDANRMNO
300.       NAMOE  STELLA NY­OMERADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENA­PAKNRMYES
301.       NA­MU­GANZA PER­SIS PRINCESSBUKONO COUNTYNA­MU­TUMBAIN­DE­PEN­DENTYES
302.       NA­MUG­WANYA BENNY BUGEMBEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEMUBENDENRMYES
303.       NA­MU­JJU CISSY DION­IZIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVELWENGONRMYES
304.       NA­MUKHULA GRACE WATUWADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENAMISINDWANRMYES
305.       NA­MUYANGU KACHA JENIPHERDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKIBUKUNRMYES
306.       NAN­DALA MAFABI NATHAN  JAMESBU­DADIRI COUNTY  WESTSIRONKOFDCNO
307.       NANKABIRWA ANN MARIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKYANKWANZINRMYES
308.       NANKABIRWA RUTH SEN­TAMUDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKI­BOGANRMYES
309.       NAN­SUB­UGA ROSE­MARY SENINDEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEWAK­ISONRMYES
310.       NANTABA IDAH ERIOSDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKAYUNGAIN­DE­PEN­DENT
311.       NANYONDO VERON­ICA NA­M­A­GANDADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBUKO­MAN­SIMBIDPNO
312.       NAUWAT ROSE­MARYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEAMU­DATIN­DE­PEN­DENTYES
313.       NAYEBALE SYLIVIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEGOMBANRMYES
314.       NDAMIRA CATHE­LINE AT­WAKI­IREDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKA­BALENRMYES
315.       NDEEZI ALEXPER­SONS WITH DIS­ABIL­I­TIESNRMYES
316.       NGABI­RANO CHARLESRWAMPARA COUNTYMBARARANRMYES
317.       NIN­SI­IMA BOAZ KASIR­ABOKOOKI COUNTYRAKAINRMYES
318.       NIRINGIY­I­MANA JAMES RU­UGI KABERUKAKINKIZI COUNTY WESTKA­NUNGUNRMNO
319.       NI­WAGABA WIL­FREDNDORWA COUNTY EASTKA­BALEIN­DE­PEN­DENT
320.       NOKRACH WIL­SON WILLIAMPwDsNORTH­ERNIN­DE­PEN­DENTYES
321.       NSAMBA OS­HABE PATRICKKAS­SANDA COUNTY NORTHMUBENDENRMNO
322.       NSEREKO MUHAM­MADKAM­PALA CEN­TRAL DI­VI­SIONKAM­PALAIN­DE­PEN­DENTNO
323.       NSUB­UGA SIMEOKAS­SANDA COUNTY SOUTHMUBENDENRMYES
324.       NTENDE ROBERTBUNYA COUNTY SOUTHMAYUGEIN­DE­PEN­DENTYES
325.       NYAKE­CHO AN­NETTORORO NORTH COUNTYTOROROIN­DE­PEN­DENTYES
326.       NYI­IRA ZERUBA­BEL MI­JUMBIBU­RULI COUNTYMASINDINRMYES
327.       NZOGHU MUS­ABE WILLIAMBU­SONGORA COUNTY NORTHKAS­ESEFDCNO
328.       OBALOKER ONEK HI­LARYLAMWO COUNTYLAMWONRMYES
329.       OBIGA MARIO KA­NIATEREGO EAST COUNTYARUANRMYES
330.       OBOTH MARK­SONS JA­COBWEST BU­DAMA COUNTY SOUTHTOROROIN­DE­PEN­DENTYES
331.       OBUA DE­NIS HAM­SONAJURI COUNTYALEBTONGNRMYES
332.       OCEN PE­TERKOLE SOUTH COUNTYKOLEIN­DE­PEN­DENTNO
333.       OCHEN JULIUSKAPELE­BY­ONG COUNTYAMURIAIN­DE­PEN­DENTNO
334.       ODONGA OTTOARUU COUNTYPADERFDCNO
335.       ODONGO JEJE ABUBAKHARORUNGO COUNTYAMURIANRMYES
336.       ODUR JACK LU­TANYWAKIBANDA SOUTH COUNTYKIRYAN­DONGONRMYES
337.       ODUR JONATHANERUTE COUNTY SOUTHLIRAUPC
338.       OGAMA ALLI IS­MAILLOWER MADI COUNTYARUANRMYES
339.       OGENGA LATIGO MOR­RIS WODAMIDAAGAGO NORTH COUNTYAGAGOFDCNO
340.       OGONG FE­LIX OKOTDOKOLO SOUTH COUNTYDOKOLONRMNO
341.       OGUZU LEE DE­NISMARACHA COUNTYMARACHAFDCNO
342.       OG­WANG PE­TERUSUK COUNTYKATAKWINRMYES
343.       OK­ABE PATRICKSERERE COUNTYSERERENRMYES
344.       OKELLO AN­THONYKIOGA COUNTYAMO­LATARNRMYES
345.       OKELLO BONNY DE­SALESKOLE NORTH COUNTYKOLENRMYES
346.       OKELLO.P CHARLES EN­GOLA MA­COD­WOGOOYAM COUNTY NORTHOYAMNRMYES
347.       OKIN P.P. OJARACHUA WEST COUNTYKIT­GUMIN­DE­PEN­DENTNO
348.       OKORI-MOE JANET GRACE AKECHDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEABIMNRMYES
349.       OKOT PE­TERTOCHI COUNTYGULUDPNO
350.       OKUMU RONALD RE­GANASWA COUNTYGULUIN­DE­PEN­DENTNO
351.       OKUPA ELI­JAHKASILO COUNTYSEREREFDCNO
352.       OK­WIR SAMUELMO­ROTO COUNTYALEBTONGIN­DE­PEN­DENTYES
353.       OLANYA GILBERTKI­LAK SOUTH COUNTYAMURUFDCNO
354.       OLEGA ASHRAF NOAHARINGA COUNTYYUMBENRMYES
355.       OMONY OS­CARYOUTH REP­RE­SEN­TA­TIVE NORTH­ERNNRMYES
356.       BIYIKA LAWRENCE SONGAORA COUNTYZOMBONRMYES
357.       ON­GALO-OBOTE CLEMENT KEN­NETHKALAKI COUNTYKABERA­MAIDONRMYES
358.       ONGIERTHO EM­MANUEL JORJONAM COUNTYNEBBIFDCNO
359.       ONYANGO GIDEONSAMIA BUGWE COUNTY NORTHBU­SIAIN­DE­PEN­DENTYES
360.       ONZ­IMA GOD­FREYARINGA NORTH COUNTYYUMBENRMYES
361.       OPOLOT ISI­AGI PATRICKKACHUM­BALA COUNTYBUKEDEANRMYES
362.       OPOLOT JA­COB RICHARDSPAL­LISA COUNTYPAL­LISAIN­DE­PEN­DENTYES
363.       OROT IS­MAELKANYUM COUNTYKUMINRMYES
364.       ORYEM HENRY OKELLOCHUA EAST COUNTYKIT­GUMNRMYES
365.       OS­EGGE AN­GELLINE ASIODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVESOROTIFDCNO
366.       OS­EKU RICHARD ORIEBOKIBALE COUNTYPAL­LISANRMYES
367.       OS­ORU MOURINEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEARUANRMYES
368.       OTH­IENO OKOTH RICHARDWEST BU­DAMA COUNTY NORTHTORORONRMYES
369.       OTTO ED­WARD MAK­MOTAGAGO COUNTYAGAGOIN­DE­PEN­DENTYES
370.       OULA GEORGE IN­NO­CENT (BRIG.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
371.       OUMA GEORGE ABOTTBUKOOLI IS­LAND COUNTYNA­MAYINGONRMYES
372.       OYET SI­MONNWOYA COUNTYNWOYAFDCNO
373.       RUHUNDA ALEXFORT POR­TAL MU­NIC­I­PAL­ITYKABA­ROLENRMNO
374.       RWABUSHAIJA MAR­GARET.NWORK­ERS REP­RE­SEN­TA­TIVESIN­DE­PEN­DENTYES
375.       RWAB­WOGO SYLVIADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKABA­ROLENRMNO
376.       RWAKI­MARI BEAT­RICEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENTUNG­AMONRMYES
377.       RWAKOOJO ROBINA GUREMEGOMBA WEST COUNTYGOMBANRMYES
378.       RWAMI­RAMA BRIGHT KANY­OTORE (Lt. Col.)ISIN­GIRO COUNTY NORTHISIN­GIRONRMYES
379.       RWEMU­LIKYA IBANDANTOROKO COUNTYNTOROKONRMYES
380.       SABI­ITI DE­NISRUBANDA COUNTY WESTKA­BALENRMNO
381.       SE­BAG­GALA AB­DU­LATIF SEN­GENDOKAWEMPE DI­VI­SION NORTHKAM­PALAIN­DE­PEN­DENTNO
382.       SEGUYA LUBYAYI JOHN BOSCOMA­WOKOTA COUNTY SOUTHMPIGINRMYES
383.       SEKINDI AISHADIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEKALUNGUNRMYES
384.       SE­MA­TIMBA PE­TER SI­MONBUSIRO COUNTY SOUTHWAK­ISONRMYES
385.       SIL­WANY SOLOMONBUKOOLI COUNTY CEN­TRALBU­GIRINRMYES
386.       SIZOMU GER­SHOM RABBI WAMBEDEBUN­GOKHO COUNTY NORTHMBALEFDCNO
387.       SOYEKWO KEN­NETHTINGEY COUNTYKAP­CHORWAIN­DE­PEN­DENTYES
388.       SSE­BIKAALI YOWEERI JOELNTWETWE COUNTYKYANKWANZINRMYES
389.       SSEK­ABI­ITO JOSEPHMA­WOGOLA COUNTYSSEM­BAB­ULENRMYES
390.       SSEKANDI ED­WARD KI­WANUKABUKOTO COUNTY CEN­TRALMASAKANRMYES
391.       SSEKIKUBO THEODORELWEMIYAGA COUNTYSSEM­BAB­ULENRMNO
392.       SSEM­BATYA ED­WARD NDAWULAKATIKAMU COUNTY SOUTHLUWEERONRMYES
393.       SSEM­PALA KIGOZI EM­MANUELMAKINDYE-SS­ABAGABO MU­NIC­I­PAL­ITYWAK­ISODPNO
394.       SSEM­PI­JJA VIN­CENT BA­MU­LAN­GAKIKALUNGU COUNTY EASTKALUNGUNRMYES
395.       SSE­MU­JJU IBRAHIMKIRA MU­NIC­I­PAL­ITYWAK­ISOFDC
396.       SSEMULI AN­THONYMUBENDE MU­NIC­I­PAL­ITYMUBENDENRMNO
397.       SSEN­TONGO ROBI­NAH NAKASIRYEDIS­TRICT WOMAN REPRENTA­TIVEKY­OTERADPNO
398.       SSE­WANYANA ALOIZIOUS AL­LANMAKINDYE DI­VI­SION WESTKAM­PALADP
399.       SSEWUNGU JOSEPH GON­ZAGAKALUNGU COUNTY WESTKALUNGUDPNO
400.       SU­UBI KYINYA­MATAMA JULIET .KDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVERAKAINRMYES
401.       TAAKA  AGNES WE­JULIDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­GIRINRMYES
402.       TA­BAN IDI AMINKIBANDA NORTH CON­STITUENCYKIRYAN­DONGONRMYES
403.       TAKIRWA FRAN­CIS (BRIG.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
404.       TAYEBWA  THOMASRUHINDA NORTH COUNTYMI­TOOMANRMYES
405.       TIMUZIGU KA­MUGISHA MICHAELKA­JARA COUNTYNTUNG­AMONRMNO
406.       TIN­KASI­IMIRE  BARN­ABASBUYAGA WEST COUNTYKIBAALENRMNO
407.       TU­MUHEIRWE FRED TU­RYA­MUH­WEZARU­JUM­BURA COUNTYRUKUN­GIRIFDCNO
408.       TU­MU­RAMYE GENEN­SIOKASHONGI COUNTYKIRUHURANRMYES
409.       TU­MUSI­IME ROSE­MARY BIKAAKOEN­TEBBE MU­NIC­I­PAL­ITYWAK­ISONRMYES
410.       TUMWE­BAZE FRANK KAGYI­GYIKIBALE EAST COUNTYKAMWENGENRMYES
411.       TUMWE­SI­GYE ELIODASHEEMA COUNTY NORTHSHEEMANRMYES
412.       TUMWINE ANNE MARYDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVENTOROKOIN­DE­PEN­DENTYES
413.       TUMWINE ELLY  TUHIRIRWE (GEN.)UPDF REP­RE­SEN­TA­TIVEYES
414.       TU­RYAHIKAYO KE­BIRUNGI MARY PAULARUBABO COUNTYRUKUN­GIRINRMYES
415.       TUSI­IME MICHAELMBARARA MU­NIC­I­PAL­ITYMBARARANRMYES
416.       TWE­SI­GYE JOHN NTA­MUHI­IRABUN­YARUGURU COUNTYRU­B­I­RIZINRMYES
417.       TWE­SI­GYE NATHAN ITUNGOKASHARI SOUTH COUNTYMBARARANRMYES
418.       TWINA­MASIKO ONES­IMUSBUGAN­GAIZI EAST COUNTYKIBAALEIN­DE­PEN­DENTYES
419.       WAIRA KYE­WAL­ABYE MA­JEGERE S.JBUNYA COUNTY EASTMAYUGEIN­DE­PEN­DENTYES
420.       WAK­ABI PIUSBUGAHYA COUNTYHOIMANRMAB­STAIN
421.       WALUSWAKA JAMESBUN­Y­OLE WEST COUNTYBU­TALEJANRMYES
422.       WA­MALA NAM­BOZO FLO­RENCEDIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVESIRONKONRMYES
423.       WA­LY­OMU MUWANIKA MOSESKAGOMA COUNTYJINJANRMYES
424.       WA­MANGA WA­MAI JACKMBALE MU­NIC­I­PAL­ITYMBALEFDC
425.       WA­MUKUYU MUDIMIEL­GON COUNTYBU­LAM­BULINRMYES
426.       WA­TENGA GOD­FREY NABU­TANYILUT­SE­SHE COUNTYBUDUDAIN­DE­PEN­DENTYES
427.       WA­TON­GOLA RE­HEMA TI­WUWEKA­MULI MU­NIC­I­PAL­ITYKA­MULINRMYES
428.       WEKOMBA SARAH NAM­BOZODIS­TRICT WOMAN REP­RE­SEN­TA­TIVEBU­LAM­BULIIN­DE­PEN­DENTYES
429.       WOBOYA VI­CENTBU­DADIRI COUNTY EASTSIRONKONRMYES
430.       YAGUMA WILBER­FORCEKASHARI NORTH COUNTYMBARARANRMYES
431.       YERI OF­WONO  APOLLOTORORO MU­NIC­I­PAL­ITYTORORONRMYES
432.       ZA­AKE FRAN­CISMITYANA MU­NIC­I­PAL­ITYMITYANAIN­DE­PEN­DENTNO
433.       MAWANDA MICHEALIGARA COUNTY EASTNTUNG­AMOIN­DE­PEN­DENTYES
434.       OULANYAH JA­COB L’OKORIOMORO COUNTYGULUNRM
TO­TAL VOTES317972

 

VA­CANT SEATS

  1. IGARA COUNTY EAST, BUSHENYI DIS­TRICT